6 kişilik işe 319 başvuru
Alınacak 6 geçici işçinin arasına girebilmek için umutlanarak başvuranların sayısının 53 katı geçmesi işsizliğin hala ülkemizde birinci derecede sorun olduğunu çok güzel ortaya koyuyor.
Yayın Tarihi: 26 Temmuz 2012, Perşembe 10:01
Ekonomi Haberleri

 Edirne'nin Keşan ilçesinde, işsizliğin boyutunu anlatacak bir gelişme yaşandı, Orman İşletme Müdürlüğü'ne alınacak 6 geçici işçi için tam 319 başvuru yapıldı.

Keşan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi bahçesinde gerçekleştirilen kur'a çekimi, Keşan Orman İşletme Müdürlüğü İşçi Alım Komisyon Başkanı Semih Sağdan, komisyon üyeleri Süleyman Uçar, Tolga Şener, Nihat Yıldız ve Mustafa Oktay ile 2. Noter Başkatibi Selahattin Yıldırım gözetiminde gerçekleştirildi.

 5 ay 29 gün çalışacaklar

Geçici işçi alımı ile ilgili olarak yazılı bir açıklamada bulunan Keşan Orman İşletme Müdürü Sebahattin Canbakkal, "Orman Genel Müdürlüğü'nün 2012 yılı orman yangınları ile mücadele hizmetlerinde yer ve hava desteğinin gençleştirilerek dinamik bir yapıya kavuşturulması, ilk müdahale ekiplerinin takviye edilmesi, orman zararlarıyla mücadele fidanlık ağaçlandırma, şoförlük, kule kulübeler ile haberleşme hizmetlerinde kullanılmak üzere, 5 ay 29 gün çalışacak geçici personel alımı için kur'a çekimi yapıyoruz.

 Başvurular sona erdi

Maliye Bakanlığı'nın olurlarıyla Keşan Orman İşletme Müdürlüğümüzde çalıştırılmak üzere 2 adet iş makinesi operatörü, 2 adet ilk müdahale ve diğer araç şoförü ile 2 adet yangın ilk müdahale işçisi olmak üzere toplam 6 işçi tahsis edildi. Müdürlüğümüzce her iş kolu için işgücü istem formu ile Edirne Çalışma ve İŞKUR Müdürlüğü'ne yazılmış olup, ilan 09.07.2012 tarihinde başlayıp 18.07.2012 tarihinde sona ermiştir.

Edirne Çalışma ve İŞKUR'un 20.07.2012 tarihli başvuru listeleri elden teslim alınmış olup, iş makinesi operatörlüğü için 14, ilk müdahale ve diğer araç şoförü için 172, yangın ilk müdahale işçisi için ise 133 başvuru olmak üzere toplamda 319 başvuru yapılmıştır" dedi.

 Sınav 10 Ağustos’da

 Canbakkal, 2. Noter huzurunda gerçekleştirilen kur'a çekimi sonrasında "Kamu Kurum ve Kuruluşların İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik"e göre her grup için 3 asil-3yedek olmak üzere 6 asil-6 yedek işçinin belirlendiğini kaydetti. Belirlenen işçilerin sözlü ve mülakat sınavının 10 Ağustos’da Keşan Orman İşletme Müdürlüğü İdari Binası'nda yapılacağını sözlerine ekleyen Sebahattin Canbakkal, "Kur'a çekimi sonucunda asil ve yedek kazananlara mülakat sınavına katılmaları için kendilerine belirtilmek üzere iadeli taahhütlü olarak bildirilecektir" şeklinde konuştu.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

İkinci el beyaz eşyalar ateş pahası
Kırbiç ve yönetimi tekrar aday
Feda; "Fiyatlar yüzde 50 ile yüzde 100 arasında artacak"
Sürücüler Lastikçilerin Yolunu Tuttu
Trafik ekipleri denetim yaptı
Paralar çuvallarla zor taşındı
“Kadına şiddet, bitene kadar mücadelemiz devam edecek”
İnce 2 Aralık'ta Edirne'ye Geliyor
DP Merkez İlçede Semerci dönemi
Özcan’dan 97. Yıl açıklaması
Cumhuriyet’in 100. Yılı Kırkpınar Güreşleri 7-9 Temmuz 2023’te
“Dere yatakları tahribatı sel riskine neden oluyor”