Üniversitelerden Edirne’ye çıkarma
LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar en doğru tercihi yaparak üniversiteli olmaya çalışırken, diğer taraftan harekete geçen üniversiteler de tanıtım günleriyle öğrenci çekmeyi amaçlıyor.
Yayın Tarihi: 26 Temmuz 2012, Perşembe 09:55
Eğitim Haberleri

 Bu bağlamda  adeta Edirne’ye de çıkarma yapan üniversiteler, stant ve temsilcilik açarak üniversitelerini n cazibelerini ortaya döküyor, bazıları da ilgilenen velilere şapka gibi, kalem gibi hediyeler dağıtıyor.

“ÖSYM Burslarıyla İngiltere ve Kıbrıs’ta eğitim fırsatı”, “Kıbrıs’ı Kazan İngiltere’de Oku!” şeklinde sloganlarıyla Saraçlar Caddesi’nde bir stant kuran Girne Amerikan Üniversitesi temsilcileri, üniversitelerini seçtikleri takdirde öğrencilerin neler kazanacağının tanıtımını yapıyor.

Öte yandan İlhan Koman Parkı’na bir stant açan İstanbul Aydın Üniversitesi de aynı amaçla öğrencilere tercih yaparken nelere dikkat etmeleri gerektiğini bir bir sıralayıp Türkiye’nin en çok tercih edilen ve öğrenci yerleşen vakıf üniversitesi olduklarının altını çizoyur, öğrencilerin tercihlerini kendi üniversitelerine yönelik yapmaları konusunda ikna edici sözler sarfediyorlar.

Bazı üniversitelerin ise öğrencileri kurumlarına çekmek için geziler, burslar ve ücretsiz yurt olanakmları vaatettikleri duyumlanırken bazı üniversitelerin ise ilk 100’e girip kendilerini tercih eden öğrencilere sıfır kilometre otomobil verdikleri de öğrenildi.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Kazada ölenlerin kimlikleri belli oldu
Kırklareli'nde yolcu otobüsün devrildi: 6 ölü, 25 yaralı
“Kırkpınar Bu Yıl İlklere Sahne Oldu”
Tunca Nehri'nde erkek cesedi bulundu
Herkesin merakı oldu
Hasat ettikleri buğdayı TMO'ya satıyorlar
Yangında 2 hektarlık alan zarar gördü
DOÇEK Istrancalar’da pedal çevirdi
Süloğlu’yu temsil eden güreşçilerden büyük başarı
Başmüftü Aliş’ten  Bozkurt’a Ziyaret
Anızı yakan kişiye para cezası uygulandı
“Babama verdiğim sözü tuttum”